Najlepsze książki na prezent dla mamy

Dzień matki to wyjątkowy dzień zarówno dla wszystkich kobiet, które posiadają dzieci oraz dla ich pociech. To czas, kiedy docenia się trud i poświęcenie. W tym dniu warto docenić mamy i dać im w prezencie coś, co sprawi, że pojawi się uśmiech na twarzy. Uniwersalnym prezentem oprócz kwiatów są.. książki. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka propozycji książek, które można podarować mamie.

Biografia ulubionej postaci

Każdy z nas ma kogoś, kim się fascynuje, docenia za osiągnięcia czy po prostu jest świetną postacią medialną. Biografia takiej osoby będzie świetną propozycją, a przy okazji jest szansa, że trafimy w gust mamy. Na rynku jest wiele biografii, od postaci historycznych po gwiazdy show biznesu. Wszystko zależy od tego, co lubi dana mama. Godną polecenia literaturą jest między innymi: Ania. Biografia Anny Przybylskiej – Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki lub Becoming. Moja historia – Michelle Obama.

Powieść romantyczna

Każda kobieta w głębi serca jest romantyczką. Na rynku jest wiele świetnych propozycji powieści romantycznych, które budzą emocje, wzruszają oraz sprawiają, że żyje się wydarzeniami w książce. Można postawić na klasyki takie jak Wichrowe Wzgórza – Emily Bronte lub Romeo i Julia – William Szekspir lub coś nowoczesnego, lecz równie dobrego jak: Anioł Stróż – Nicholas Sparks. Będzie to na pewno udany prezent na dzień matki.

Książki motywacyjne

To rodzaj literatury, który nie każdemu przypadnie do gustu, lecz jeśli twoja mama nastawiona na realizację celów, ciągle motywuje się do nowych rzeczy, lub wręcz odwrotnie – wiesz, że chciałaby zrobić coś nowego, nauczyć się nowych rzeczy, zmienić pracę – warto podarować tego rodzaju książkę. Dobrą literaturą motywacyjną jest seria książek dr Mateusza Grzesiaka.

Książki o zdrowym odżywianiu

Tego rodzaju literatura polecana jest szczególnie dla pań, które starają się dbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę, a także interesują się nowinkami zdrowotnymi. Obecnie na rynku jest mnóstwo książek dotyczących zdrowego jedzenia a także co warto spożywać, a co nie. Polecaną książką między innymi jest książka Beaty Pawlikowskiej – Szczęśliwe Garnki extra lub Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź! – Cwalina Karolina

Książki kucharskie


Dla pań, które kochają gotować nie będzie lepszej książki niż książka kucharska. Może to być literatura dotycząca przepisów a także trików, ułatwiających gotowanie lub pieczenie. Wszystko zależy od tego, co dana mama lubi gotować lub piec. Na rynku jest mnóstwo tego rodzaju książek, od literatury napisanych przez najwybitniejszych kucharzy świata po książki zwykłych gospodyń domowych.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com