Najlepszy prezent na Komunię

Wyjątkowy dzień

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważną uroczystością w życiu człowieka. Oprócz aspektu duchowego, warto przy tej okazji zadbać również o to, by wybrać dla młodego człowieka idealny podarunek, który nie tylko uświetni ten dzień i podkreśli jego wyjątkowość, ale też zostanie wspaniałą pamiątka, do której chętnie będzie można powracać nawet po wielu latach. Gdy zamierzamy kupić prezenty na komunię otwiera się przed nami szeroka gama pomysłów, trzeba jednak wybrać coś, co trafi w gust obdarowanego i będzie w stanie sprawić mu przyjemność.

Książka prezentem unikalnym

Nie jest tajemnicą, iż dobra książka to przedmiot tak oryginalny i ponadczasowy, iż można ją podarować dosłownie każdemu. Częstym i dosyć oczywistym wyborem z okazji Komunii jest zakup Biblii. Możemy bez problemu znaleźć wersję dostosowaną do młodego wieku odbiorcy – są wydania bogato ilustrowane, przedstawiające biblijne przypowieści w niezwykle ciekawy i prosty w odbiorze sposób, a nawet wykonane w formie komiksu, jak np. “Biblia. Komiks” autorstwa Sergio Cariello. Lektura ta sprawi czytającemu mnóstwo przyjemności, jednocześnie pozwalając mu zrozumieć ważne aspekty i przesłania zawarte w Biblii. Innym wspaniały prezentem będzie książka “Dzieci w Biblii”, której autorką jest Bogumiła Wróblewska. Ta piękna, kolorowa pozycja tłumaczy dzieciom, jak wielką rolę odegrali ich rówieśnicy na kartach Pisma Świętego. Przedstawia m.in. osobę jedenastoletniego Beniamina, bez którego pomocy rozmnożenie chleba przez Jezusa nie byłoby możliwe, czy Samuela, któremu we śnie Bóg przekazał niezwykle ważne wiadomości. Książka ta ukazuje fascynujące opowieści o dzieciach, które miały okazję poznania osobiście samego Boga. Autorka uczy w ten sposób przede wszystkim osoby dorosłe, jak rozmawiać z dziećmi o wierze w taki sposób, by je inspirować i napędzać naturalny głód wiedzy, rozwijając ich wrażliwość na dobro i piękno. Nie ma piękniejszego prezentu, jaki moglibyśmy podarować osobom wchodzącym w świat religii i tajniki wiary. Jest to też znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, przepełnione opowiadaniem historii i dobrą zabawą.

Prezent na lata

Musimy specjalnie zadbać o to, by prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej był czymś niezwykłym i wyjątkowym, zupełnie jak sam ten dzień. Idealnie jest gdy ma on moc przywoływania najlepszych wspomnień z dzieciństwa, czasu spędzanego w gronie najbliższych osób, podczas świętowania czegoś wzniosłego. Książka, zwłaszcza taka o tematyce biblijnej, jest zawsze trafionym prezentem, który nie tylko cieszy dziecko w chwili jej otrzymania, ale też pomaga mu się rozwijać, dorastać, odkrywać piękno świata. Warto więc podarować komuś tę możliwość.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com